MODRÝ ČAJ - BLUE MATCHA

BLUE MATCHA

Absolutní novinka na trhu. Vzácný modrý čaj technologicky zpracovaný jako Matcha.

Modrý čaj v supermarketu nekoupíte a možná, že ani nikde jinde ve Vašem okolí. Je velmi vzácný.

Co je to vlastně modrý čaj?

Nejprve se podíváme na to, co to modrý čaj vlastně je. Jedná se o nápoj, který vzniká s využitím sušených květů klitorie terstské. Jedná se o zajímavou rostlinu, pro kterou se používá také název motýlí hrachový květ. Ta je základem pro tvorbu modrého čaje. Ten může být vyráběn jenom s využitím daných květů, stejně jako se mohou použít i další složky, jako třeba citronová tráva a další sušené rostliny. Hlavní podíl na jeho účinnosti však mají právě dané květy.

Kromě toho, že zbarví vodu do nečekaně krásného tyrkysového odstínu, obsahuje látky prospívající zdraví ve všech směrech. Po staletí ho využívá Ajurvéda.

Dokonalý nápoj pro vaši pleť

Látky obsažené v modrém čaji mají opravdu blahodárný vliv, a to především v těchto oblastech :

- pomáhají udržovat jeji čistotu, podporuje její pružnost, eliminuje tvorbu vrásek

Dokonalý nápoj pro vyčištění vašeho těla

- má schopnost detoxikovat a odplavit z něho volné radikály a další různé nežádoucí látky, které v něm nemají co dělat. Primárně dokáže velmi dobře působit v oblasti močového ústrojí a vašeho zažívacího traktu.

Mnoho biologických aktivních látek

- Flavonoidy, Triterpeny a Steroly - trojice látek pomáhající předcházet určitým nemocem.

Ideální pro krásu vašich vlasů

Čaj dokáže podporovat i krevní oběh, dokáže zajistit správné prokrvování vašeho těla. A to i v oblasti pokožky vaší hlavy. Pokud jste si vždy přáli mít husté a zdravé vlasy, tudy vede skutečně ta pravá cesta. Kromě toho, že vám vlasy lépe porostou, budou i více chráněny před vnějšími vlivy. To se blahodárně podepíše hlavně na tom, že si zachovají i svou přírodní barvu. Pokud nejste vyznavači barvení vlasů, je modrý čaj jasnou volbou.

Přínos po psychické stránce

Nelze zapomínat na účinky analgetické. Tedy takové, které mohou pomoci ke zklidnění organismu a eliminaci bolesti. Pokud vás například bolí hlava, může skutečně pomoci jeden šálek tohoto čaje. Také nelze zapomínat i to, že se pozitivně podepisuje na zklidnění vašeho organismu. Vy nebudete tolik ve stresu, což se pozitivně podepíše právě na vaší psychice. A i když dokáže uklidňovat, díky prokrvování umí také stimulovat i činnost mozku, díky čemuž můžete běžné aktivity zvládat lépe a jednodušeji.

Herbář a účinky Modrého čaje - Clitoria ternatea

Na tento čaj se stačí jen dívat a už se cítíte lépe. Zvonkové víno, Motýlí hrášek či Křídla asijské holubice. To vše jsou pojmenování pro čaj z rostliny Clitoria ternatea, jejíž název Vám pravděpodobně připomene něco úplně jiného.

Leč nenechte se šokovat, jedině snad jejími účinky:

  • je hotovým zázrakem pro naši nervovou soustavu,

  • tlumí příznaky astmatu,

  • působí proti zácpě,

  • zlepšuje náladu a bojuje proti depresivním pocitům,

  • upravuje menstruační cyklus a podporuje plodnost u mužů i žen,

  • má protizánětlivé účinky,

  • pozitivně působí na správnou funkci jater,

  • pomáhá při infekcích močových cest,

  • vyživuje naši pleť i vlasy,

  • doporučuje se při artritidě pro omezení bolestivosti.

Clitoria ternatea je jednou z klíčových květin Ájurvédy. Patří mezi čtyři nejdůležitější rostliny, jež se starají o kondici našeho mozku podle této tradiční indické medicíny. Pro její zdravotní benefity ji ale uznávají i v čínském lidovém léčitelství. Zdomácněla v Asii, kde se tato popínavá květina hojně využívá mimo jiné jako okrasný prvek zahrad.

Má velké nádherně zbarvené květy, jejichž podoba nejspíš stojí za neobvyklým názvem. Květy se často komponují do pokrmů jako jedlá dekorace, v léčitelství se ovšem používají i listy, stonky či kořeny.

K nám se v poslední době dostaly sušené květy, ze kterých se připravuje nálev úžasně modré barvy. Tento poměrně vzácný nápoj dokáže měnit vzhled podle přísad, které do něj přidáte. Doporučujeme vyzkoušet například s citronem nebo mátou a skvěle se hodí i jako letní osvěžení.

Balení : 100g

Výrobce : Hangzhou Oriental Tea Institute (China)

Expirace : 8/2020

Cena : 399,- Kč